I eftermiddag kan aarhusianske Keep Going Chief vinde sin fjerde sejr i trรฆk, nรฅr den er til start pรฅ Fyens Vรฆddelรธbsbane.
I fjor havde Keep Going Chief, der ejes og er opdrรฆttet af Anne-Mette Hรธjfeldt, og trรฆnes af dennes mand, Thomas Bonde problemer med at komme fรธrst over mรฅlstregen.
Det lykkedes kun i et enkelt tilfรฆlde.
I รฅr er det gรฅet meget bedre.

Ja, รฅrets tre fรธrste starter har alle givet sejr, og i eftermiddag kan hattricket vundet pรฅ hjemmebanen i Aarhus, fรธlges op af endnu en sejr i 2. lรธb i Odense.
Her starter 3 Keep Going Chief atter med Jeppe Juel i sulkyen pรฅ distancen 2140 m auto og bliver atter favorit.
Fyens Vรฆddelรธbsbane har i dag premiere pรฅ galoplรธbene og desvรฆrre er interessen for at starte i disse lรธb lige sรฅ ringe som de var i Aarhus i sidste weekend โ der er startmeldt fem heste i hvert galoplรธb!
De otte travlรธb er meget bedre besat โ 1. lรธb kรธres som altid om fredagen klokken 15.45.
Pรฅ Bet25 kan du โ ogsรฅ som altid โ finde tips og informationer pรฅ dette link โ klik her
