TRAVSERVICE – GIVER DIG VIDEN OG NYHEDER OM TRAVSPORT I HELE VERDEN!

Nyheder


Find travservice på facebook

Jeppes “laks” til start i Billund

af | 26. nov 2020 | Nyheder

Blandt eftermiddagens startheste i Billund er den 3-årige hoppe, I Want it All som Jeppe Juel i et vinderinterview betegnede som en ”rigtig laks”.

Og når vi taler travheste, så er en ”rigtig laks” en hest med kapacitet udover det sædvanlige.

I Want it All med Jeppe Juel vandt sin debut den 9. november,. Foto Flemming Andersen

Det skal I Want it All først vise os andre, men hendes træner og kusk, Jeppe Juel er ikke i tvivl.

I Want it All (Donato Hanover) debuterede med en sikker sejr i 1.17.9/2000m volte den 9. november i Skive. I eftermiddag er den til start i 6. løb, der er udskrevet over 1900 meter auto – og I Want it All ligner en klar vinder.

Løbet indgår som 4. afdeling i V5-spillet – så er det bare at få krydset de rigtige heste, i de fire øvrige afdelinger!

Rene Kjær er klar til at hjælpe – i hvert fald med tips inden for V4-spillet – og det kan du se på Derby25 – klik her

Og ellers har fasttrackracing.dk indhentet kuskekommentarer og kommer også selv med sine eksperttips på dette link – klik her

Baneprogrammet kan downloades på dette link – klik her