TRAVSERVICE โ€“ GIVER DIG VIDEN OG NYHEDER OM TRAVSPORT I HELE VERDEN!

Nyheder


Find travservice pรฅ facebook

Jensen og Jacobsen i V86

af | 31. aug 2016 | Nyheder

Der er dansk islรฆt i aftenens V86-lรธb pรฅ banen i ร…by, idet Flemming Jensen og Axel Jacobsen begge er til start og med gode chancer.

Rapide du Pommeau med Flemming Jensen er storfavorit i V86-1 i aften. Foto Kanal 75

Rapide du Pommeau med Flemming Jensen er storfavorit i V86-1 i aften. Foto Kanal 75

Flemming Jensen kan med lidt stรธd vinde begge sine kรธreture.

I 1. afdeling – et stayerlรธb over 3140 m – sidder han bag storfavoritten Rapide du Pommeau, der er spillet pรฅ 55% af kuponerne – her sender Jรธrn Nรธrlem Tack Wee til start med Mads Hvid i sulkyen – de er spillet pรฅ 1%.

I 7. afdeling – et hoppelรธb over 1640 m auto – ย starter Flemming Jensen Hanna Banker, der er nรฆstfavorit pรฅ 16%. Favorit er Alvena Take it med Peter Untersteiner pรฅ 43%. Dansk/norske Patricia Hastrup med Magnus Jacobson er tredjefavorit pรฅ 12%.

Axel Jacobsen sidder bag Ilo Hรฅleryd i et 4 รฅrs hoppelรธb, og er spillet til tredjefavorit i V86-5 pรฅ 10%.

Dansk islรฆt er der ogsรฅ i hurtigklassens opgรธr hvor June Travs delejede Standout med ร”rjan Kihlstrรถm er til start. Den er outsider og spillet pรฅ 5%.

Spillerne holde Cruzado dela Noche med Per Linderoth som favorit her pรฅ 54%.

Baneprogrammet til Eskilstuna kan downloades pรฅ dette link โ€“ klik her