Efter tre starter for sulky er Sarah Bäckmans Invisible Sun atter tilbage under rytter, når den i dag starter på Vincennes.
Invisible Sun, der trænes af Erik Bondo indledte sin franske karriere med to overbevisende sejre i monté inden den galoperede tredje gang.
Siden her det blevet til tre starter for sulky uden succes, men nu er Invisible Sun atter til start i et montéløb – dagens 4. løb på Vincennes – Prix Almanon over 2700 meter volte og doteret med 59.000 Euro.

Invisible Sun er ikke specielt godt inde i løbet – han har tjent 133.080 Euro og løbet er åbent op til 185.000 Euro. Derfor tillægges han heller ikke den store chance, men hvis Invisible Sun har samme form som i sin første fra start (vandt i 1.13.3/2700 m overlegent), så kan han være med på stregen.
Det er Guillaume Martin, der sidder i sadlen på Invisible Sun, når starten går klokken 18.20.
Løbet er 4. afdeling i ATG/Bet25s V4-spil, der starter med 1. løb klokken 16.32.
Favorit er 9 Jamaica Phedo med Alexandre Abrivard, der kommer fra sejr for sulky i 1.12.8/2850 m, men som i tredjesidste start vandt i 1.12.9/2700 m i monté.
