Der ventes stort besรธg pรฅ Fyens Vรฆddelรธbsbane i dag, hvor banens netvรฆrksgruppe holder Julefrokost.
Mere end 40 fynske virksomheder er i dag tilknyttet Fyens Vรฆddelรธbsbanes netvรฆrksgruppe . og flere kommer hele tiden til.
Med de tre indsjรฆle, Jon Tรธlbรธll, Jan Arentoft og Jan Albeck i spidsen er der blevet skabt en ny kultur omkring Fyens Vรฆddelรธbsbane, og i Odense er det atter ved at vรฆre populรฆrt at ses pรฅ vรฆddelรธbsbanen.
I eftermiddag holder netvรฆrksgruppen en julefrokost, som mere end 100 personer deltager i.
Herudover er der den fynske banes faste gรฆster, der som sรฆdvanlig mรธder op, nรฅr der holdes lรธb.
Steen Juul har atter taget turen til Odense og har flere gode chancer . Han kรธrer bl.a. Stald Jokerens Ed Maraschini i 1. lรธb, og i fejlfri udgave er det en vinder!
Lรธbene starter kl. 12.45 og baneprogrammet kan downloades pรฅ dette link โ klik her
