TRAVSERVICE โ€“ GIVER DIG VIDEN OG NYHEDER OM TRAVSPORT I HELE VERDEN!

Nyheder


Find travservice pรฅ facebook

V86: Hvor er svenskerne?

af | 22. apr 2020 | Nyheder

I 8. afdeling af V86-spillet kan man med rette spรธrge sig selv: Hvad er der blevet af de svenske travere?

Af de 10 startmeldte heste i V86-8 pรฅ Solvalla er kun รฉn eneste af hestene svenskfรธdt!

Og det er endda ikke et lรธb for laveste klasse eller et รฅrgangslรธb โ€“ nej, det er et lรธb for heste, der har tjent mere end 500.001 SEK โ€“ og uden loft.

Det er altsรฅ for eliten !

Halvdelen af de startmeldte heste er norskfรธdte, to er amerikanske, og sรฅ er der en fransk, en hollandsk og altsรฅ blot รฉn svenskfรธdt hest, Partizan Face i feltet.

Favorit er i รธvrigt den norske verdensrekordholder, Ferrari BR med Torbjรถrn Jansson, der er afkrydset pรฅ 38%!

V86-spillet, der de to seneste uger har givet milliongevinster, afvikles pรฅ hhv.- Bergsรฅker og Solvalla.

Den stรธrste favorit findes i 3. afdeling pรฅ Bergsรฅker i 4 Idun A โ€™Lir med Magnus Djuse, der er ubesejret i to starter i รฅr. Den er afkrydset pรฅ 57%.

I 6. afdeling pรฅ Solvalla er 2 Amiral med ร”rjan Kihlstrรถm stรฆrkt betroet pรฅ 54%.

Som altid er tipeksperten Frederik Mammen klar med sine forslag til V86-spillet pรฅ Derby25 โ€“ fรธlg dette link โ€“ klik her