Der var kun 2 spillere, der havde fundet frem til den rigtige kombination i V86-spillet i aftes, og de vandt hver isรฆr mere end 6 millioner kroner.
Efter storfavoritten 1 Caligula med Per Lennartsson havde vundet 5. afdeling var vรฆrdien i V86 pรฅ 39.518 kroner, men sรฅ slukkede outsideren 2 Bambi Rozz med Magnus Jacobsson hรฅbet om en stor gevinst for mange, da de sejrede i 7. afdeling til odds 23,82 โ og kun afkrydset pรฅ 2%.
Sรฅ var vรฆrdien 438.444 kroner.
Bucks to Burn med รrjan Kihlstrรถm var favorit i sidste afdeling, og kunne den indfri forventningerne, ville gevinsten for 8 rigtige blive pรฅ 532.783 kroner.
Den kunne imidlertid ikke stille noget op for en meget velgรฅende Sir Henry P Hill med Jรถrgen Westholm, der efter at have siddet i dรธdens, forsvandt fra feltet til en meget sikker sejr i 1.14.1a/2640 m til odds 6,60, men kun afkrydset pรฅ 9%.

Sir Henry P Hill med Jรธrgen Westholm vandt sidste afdeling i V86-spillet og udlรธste milliongevinster. Foto Kanal 75
Kun to af de 28 systemer, der overlevede 7. afdeling, havde kryds ved Sir Henry P Hill, og det udlรธste en fรธrsteprรฆmie pรฅ 6.190.345 kroner, 7 rigtige gav 9.723 kroner og 6 rigtige 395 kroner.
De to vindende kuponer var begge svenske.
Den ene var et stort system til over 2.000 SEK, der havde 2 ugarderede afdelinger โ her blev den samlede gevinst pรฅ 6.749.723 SEk, mens den anden vinder var del af et system og blot havde kostet 64 ย SEK โ den vindende kupon havde 4 ugarderede afdelinger og den samlede gevinst blev pรฅ 6.373.958 SEK.
