Eftermiddagens stรธrste favorit i V75-spillet er amerikanskfรธdte Propulsion, der i 5. afdeling for fรธrste gang skal starte over 2640 meter auto.
Selv om det er en ny og lรฆngere distance for Propulsion med รrjan Kihlstrรถm, nemlig 2640 m auto, sรฅ er spillerne ikke i tvivl.

Propulsion stiomer frem i andet spor og vuinder i flotte 1.11.2 foran Je T’Aime Express. i sin seneste start Foto Kanal 75
Propulsion er eftermiddagens stรธrste favorit i V75-spillet, der afgรธres pรฅ Umรฅker-banen.
I skrivende stund er Propulsion spillet pรฅ 76.3% af kuponerne.
Det er femte gang Propulsion skal starte i Sverige siden den kom fra USA sidste sommer, og forelรธbig har den ikke vรฆret i nรฆrheden af et nederlag.
Men bortset fra Propulsion i 5. afdeling, ser V75-afdelingerne ret รฅbne ud.
Gulddivisionen, hvor et adgangskort til nรฆste uges Olympiatrav, er en ekstragevinst, har 1 Venkatesh – ogsรฅ med Kihlstrรถm som storfavorit pรฅ smรฅ 38% fulgt af Nahar med Robert Bergh med 15.7% og Rocky Winner med med Erik Adielsson med 15.5%.
Et spรฆndende revanche-opgรธr bydes der pรฅ i 6. afdeling mellem Daley Lovin og Volstead.
De to mรธdtes for nyligt pรฅ Mantorp, hvor Daley Lovin sejrede foran den sรฆsondebuterende Volstead.
3 Volstead med รrjan Kihlstrรถm (der var han igen) er spillernes favorit i eftermiddag pรฅ 48% mod 7 Daley Lovin med Erik Adielsson pรฅ 24%.
Baneprogrammet kan downloades pรฅ dette link โ klik her
