TRAVSERVICE โ€“ GIVER DIG VIDEN OG NYHEDER OM TRAVSPORT I HELE VERDEN!

Nyheder


Find travservice pรฅ facebook

Muscle Hill i top i Sverige

by | 17. Oct 2026 | Nyheder

Hvad kostede afkom efter svensk travsports fรธrende avlshingste pรฅ รฅrets auktioner i Sverige?

Pรฅ den svenske internetside, Breedly.com findes alle resultater fra รฅrets svenske unghesteauktioner โ€“ vi har gravet i talmaterialet og har fundet gennemsnits- og medianpriser pรฅ de 10 avlshingste, der havde mere end fem solgte afkom og som opnรฅede de bedste priser

Muscle Hill med sin faste staldmand, Pete – i november 2025. Muscle HIll er nu pensioneret som avlshingst
HingstSolgtSnitmediandyreste
Muscle Hill71.191.6671.000.0001.900.000
Face Time Bourbon19620.385480.0002.300.000
Tactical Landing35419.130340.0001.600.000
Idao de Tillard21357.750275.000925.000
Calgary Games40338.333250.0001.300.000
Readly Express36334.091250.0002.300.000
Francesco Zet14320.000280.000650.000
Maharajah38226.875150.000900.000
Googoo Gaagaa21155.667120.000425.000
Nuncio16144.66770.000425.000

Alle svenske auktioner i 2026 โ€“ kilde Breedly.com

540 solgte รฅringer โ€“ 272.787 SEK i snit โ€“ 150.000 SEK i median