I eftermiddagens Grand Circle 4 års Championat får Hnokki Speed et andet hovedlag på end han ellers har gået med – træneren Jan Friis håber, det kan resultere i sejr. Det fortæller han i et interview med Bet25.

Selv om Peter Falcks Hnokki Speed har tjent omkring 350.000 kroner i år, så har sæsonen ikke gået helt som det var håbet.
Det er blevet til sejre i såvel 4 års Prøven i Aarhus som i Derbyprøven på Lunden – men endnu mangler en storløbssejr i denne sæson.
Den kan måske komme i eftermiddagens Grand Circle 4 års Championat, hvor Hnokki Speed med Birger Jørgensen er en af favoritterne.
Til løbet udstyres Hnokki Speed med et anden hovedlag – det fortæller træneren Jan Friis om i et interview med Bet25, som du kan se på dette link – klik her
