Time out til Internetauktionen
Det enorme interesse for internetauktionen, som travservice.dk afholdt tirsdag aften betød, at sitet gik ned og i perioder var umuligt at tilgå. Det betød, at mange ikke fik mulighed for at deltage i auktionen.
Vi beklager meget den opståede situation og er nu i færd at flyttet auktionssitet til vor normale udbyder Secret Host fra Uno Euro, hvor det hidtil har ligget og fungeret godt tidligere – men ikke med det antal brugere, som der kom i går.
Vi tager populært sagt en time out – får flyttet sitet med alle oplysninger (brugernavne/budhistorik) – og afslutter auktionen næste tirsdag – den 11. december klokken 2100.
Vi har stor forståelse for de personer, som troede de havde vundet en auktion, men håber at de også har forståelse for vore dispositioner gårsdagens tekniske problemer og vil fortsætte deres deltagelse i auktionen den 11. december.