SMS-konkurrence om guldbarre til 100.000 kr.
Husk at du i dag kan deltage i SMS-konkurrencen, hvor vinderen løber af sted med en guldbarre til en værdi af 100.000 kr.
Hver uge kan der deltages i en SMS-konkurrence, hvor man skal forudsige, hvilken kusk der vinder det ugentlige Golden Cup-løb. Løbet kan ses direkte på TV2 Sport, i udsendelsen der starter kl. 16.00.
Alle der har stemt på den rigtige kusk, deltager i lodtrækningen om at blive ugevinder. Ugevinderne mødes så i en finalekamp om sejren som månedsvinder.
På finaledagen for månedsvinderne skal månedsvinderne indsende en SMS med sit bud på, hvem der vinder det pågældende Golden Cup-løb, og blandt dem som gætter den rigtige vinderkusk udtrækkes en månedsvinder.
Månedsvinderen er sikret en kusk i decembers finaleløb og chancen for at vinde en guldbarre til en værdi af 100.000 kr.
Se konkurrencereglerne på Dantotos website – TRYK HER!