Send en SMS og vind 100.000 kroner
Frem til december kan du deltage i en SMS-konkurrence, hvor den samlede vinder løber af sted med en guldbarre til en værdi af 100.000 kroner!
Hver onsdag frem til december kan du deltage i en SMS-konkurrence, hvor du skal forudsige, hvilken kusk der vinder det ugentlige Golden Cup-løb. Løbet kan normalt ses direkte på TV2 Sport, men i dag må travet desværre bøje sig for Wimbledon tennis. Det er dog stadig muligt at følge løbet “LIVE” på DanToto Racing Live og DanToto’s web-tv.
Det koster 2 kr. + alm. SMS-takst at deltage. Alle der har stemt på den rigtige kusk, deltager i lodtrækningen om at blive ugevinder. Ugevinderne mødes så i en finalekamp om sejren som månedsvinder.
På finaledagen for månedsvinderne skal månedsvinderne indsende en SMS med sit bud på, hvem der vinder det pågældende Golden Cup-løb, og blandt dem som gætter den rigtige vinderkusk udtrækkes en månedsvinder.
Månedsvinderen er sikret en kusk i decembers finaleløb og chancen for at vinde en guldbarre til en værdi af 100.000 kr.
Se konkurrencereglerne på Dantotos website – TRYK HER!